Przejdź do treści

Terapia par

terapia par

Terapia par / terapia małżeńska – Opiera się na założeniu, że indywidualne problemy w życiu psychicznym każdej osoby w związku wywierają wpływ na tą drugą osobę.

Terapia pozwala obu osobom spojrzeć na nowo na pewne sprawy, odbudować poczucie własnej wartości, pomagając dostrzec zasoby, mocne strony w sobie ale i u partnera.

Terapia ta pomaga nauczyć się konstruktywnie komunikować między sobą, stać się bardziej elastycznym i przeformułować utarte przekonania na temat związku, które początkowo funkcjonowały w nas jako myśli, przypuszczenia potem zostały uznane jako realne fakty. Terapia związku umożliwi zrozumienie pojawiających się emocji swoich i partnera, radzenie sobie z wyrażaniem trudnych uczuć, zmniejszy  dyskomfort i podniesie  satysfakcję z kontaktu z partnerem.

Każda para przeżywa konflikty, każdemu małżeństwu  zdarzają się  trudne chwile, ważne jest zrozumienie, że potrzeby moje i partnera zmieniają się, ale  wymagają wzajemnego szacunku . W codziennym życiu każdy z partnerów może mieć własne zdanie i czasem warto pójść na kompromis,  a  czasem  warto ustąpić. Konstruktywne  rozwiązywanie  konfliktów  pomoże nam na bieżąco  dogadywać  się w różnych sferach życia.

Terapia par / małżeństw jest dla Was, jeśli:

◗ oddalacie się od siebie
◗ pojawia  się błędne  koło kłótni, utarczek słownych
◗ jedno zdradziło
◗ brak poczucia zrozumienia i szacunku od partnera
◗ czujecie niechęć do siebie, odczuwacie niepokój w  kontaktach z partnerem
◗ nie potraficie słuchać siebie nawzajem i oddalacie się od siebie
◗ rośnie poczucie osamotnienia
◗ odczuwacie, że partner przestał interesować się Waszymi sprawami
◗ trudności w zrozumieniu o co chodzi partnerowi, trudności w komunikacji

Zobacz też artykuły: Konflikty, Komunikacja z partnerem, Kryzysy w związkach, Recepta na udane związki